10 броя на опаковка.
Аналгин-хинин - комбинирано лекарство.
Натриевият метамизол е производно на пиразолон и има аналгетичен, антипиретичен и слаб противовъзпалителен ефект, механизмът на който е свързан с инхибиране на синтеза на простагландини поради инхибиране на COX.
Хининът потиска центъра на терморегулацията, във високи дози - слуховите и зрителните зони на мозъчните полукълба.
Хининът също така инхибира развитието на еритроцитни форми на шизонти и гаманти на малария, инхибирайки репликацията на ДНК и има локален дразнещ и локален анестетичен ефект.
Фармакологичният ефект се развива 20-40 минути след приема на лекарството и достига максимум след 2 часа.
Болков синдром с различна етиология, включително:
бъбречна и жлъчна колика (в комбинация със спазмолитици).
Треска при инфекциозни и възпалителни заболявания.
Тежко чернодробно увреждане.
тежко бъбречно увреждане.
астма, причинена от прием на салицилати или други НСПВС.
заболявания, придружени от бронхоспазъм.
наследствена хемолитична анемия, причинена от дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа.
инхибиране на хематопоезата (агранулоцитоза, неутропения, левкопения).
тежка миастения гравис.
заболявания на средното и вътрешното ухо, загуба на слуха.
деца под 12 години.
свръхчувствителност към компонентите на лекарството, както и други производни на пиразолон.
С повишено внимание лекарството трябва да се предписва в следните случаи:
свръхчувствителност към други НСПВС,
за храни, лекарства или други форми на алергии (включително сенна хрема, бронхиална астма),
гранулоцитопения (необходим е мониторинг на хематологичните параметри).
Употреба по време на бременност и кърмене
Противопоказан при бременност и кърмене.
Активно вещество: натриев метамизол (като 100% хидрохлорид, 200 mg) mg
Помощни вещества: микрокристална целулоза (Avicel PH 101) (75,00 mg), натриево карбоксиметил нишесте (Primogel) (26,00 mg), колидон-25 (повидон) (3,00 mg), талк (5,00 mg) магнезиев стеарат (1,00 mg).
Състав на черупката: талк (4.10 mg), титанов диоксид (1.3005 mg), евдрагид L 12, 5 P (метакрилова киселина и метилметакрилатен съполимер) (1.6832 mg), макрогол 400 (1.100 mg), глицерол (0.280 mg), рициново масло (0,036 mg), пигментно зелено багрило (хинолиново жълто багрило E 104 + синьо патентовано VE 131) (0,0001 mg).
Дозировка и приложение
Продължителност на лекарството (без консултация с лекар) като антипиретично средство - не повече от 3 дни, като аналгетично средство - не повече от 5 дни.
Таблетките трябва да се приемат, без да се дъвчат след хранене.
Възрастни и деца над 14-годишна възраст се предписват 1-2 таблетки. 1-3 пъти/ден в зависимост от клиничната картина.
За деца на възраст 12-14 години - 1 таб. 3 пъти на ден
Алергични реакции: кожен обрив, сърбеж, оток на Квинке рядко - анафилактичен шок.
От страна на храносмилателната система: гадене, повръщане, болка в епигастриалната област.
От страна на централната нервна система: главоболие, шум в ушите и загуба на слуха, влошено зрение, замаяност, умора.
От сърдечно-съдовата система: ангина пекторис, нарушение на сърдечния ритъм.
От хемопоетичната система: при продължителна употреба - тромбоцитопения, левкопения, агранулоцитоза, хипопротромбинемия.
Други: нарушена бъбречна функция, бронхоспазъм, треска.
Едновременното приложение на метамизол натрий с други антипиретични аналгетици може да доведе до взаимно засилване на токсичните ефекти.
Трицикличните антидепресанти, оралните контрацептиви, алопуринолът нарушават метаболизма на натриевия метамизол в черния дроб и повишават неговата токсичност.
Барбитуратите и фенилбутазонът отслабват ефекта на натриевия метамизол.
Успокоителните и транквилантите усилват аналгетичното действие на натриевия метамизол.
Натриевият метамизол засилва действието на напитки, съдържащи етанол.
Натриевият метамизол, измествайки пероралните хипогликемични лекарства, индиректни антикоагуланти, ACS и индометацин от протеиновата асоциация, усилва тяхното действие.
Хининът може да потенцира нервно-мускулни блокери.
Хининът повишава концентрацията на дигоксин в кръвната плазма и засилва неговото действие.
Циметидин намалява клирънса и увеличава T 1/2 хинин.
Едновременното приложение на Аналгин-хинин с циклоспорин намалява нивото на последния в кръвта.
Индукторите на микрозомално окисление ускоряват метаболизма и намаляват ефикасността на лекарството Инхибиторите на микрозомното окисление увеличават ефикасността и риска от странични ефекти.
Едновременното приложение с тиамазол и сарколизин увеличава риска от левкопения.
Кодеин, пропранолол засилва аналгин-хининовото действие.
Симптоми: гадене, повръщане (включително кървави), мелена, болка в епигастриума, агранулоцитоза, апластична анемия, хеморагична диатеза, виене на свят, шум в ушите, клонични и тонични конвулсии, кардиотоксичен ефект, кожен обрив (булозен, петехиален, корен или коремен тиф), анафилактичен шок, анафилактичен шок, анафилактичен шок кома е възможна.
Лечение: стомашна промивка, предписване на слабителни и гастропротективни лекарства, принудителна принудителна диуреза, възстановяване на дишането, антитусивни мерки, възстановяване на OCC при необходимост - симптоматична терапия, при развитие на конвулсии - в/в барбитурати и диазепам. Няма специфичен антидот.
Лекарството трябва да се съхранява на сухо и тъмно място при температура не по-висока от 25 ° С.
- Купете натриев пикосулфат Guttasil таблетки за перорално приложение 7 5 mg 30 бр. - Онлайн аптека
- Бендазол Метамизол натриев папаверин Фенобарбитал - Андипал таблетки 20 бр. - Евтини европейски и
- 10 най-добри онлайн програми за йога, които ще ви помогнат да отслабнете
- Забранено вещество, намерено в продукта за отслабване VIP Bio Mangosteen Complex, продаван онлайн HSA, Health
- Boldenone DrugBank Online