хокей

Островитяните могат само да се чудят колко по-лошо може да стане този сезон.

„Можете да загубите 50 поред“, заяви Рей Фераро, след като островитяните пропиляха с 3: 0 и загубиха от хартфордските китобойци с 6: 4 тази вечер в Гражданския център. „Може да се понижи.“

Островитяните излязоха на един от най-добрите си стартове за сезона. Накуцвайки в третата игра от пет игри, като загубиха четири от последните си пет, те изглеждаха така, сякаш ще излязат от депресията си.

Тогава Владимир Малахов падна с, което изглеждаше сериозна контузия в коляното, като островитяните водеха с 3-1. След това Хартфорд вкара пет без отговор голове за силна игра, за да даде на островитяните третата загуба от пътуването.

И докато тази вечер се насочиха към Бъфало, Малахов се връщаше у дома, за да преразгледа дясното коляно.

„Това вероятно беше повратният момент, когато той беше наранен“, каза треньорът на островитяни Лорн Хенинг.

Малахов беше контузен след проверка на тазобедрената става от новобранеца Андрей Николишин на синята линия на Айлъндърс с 10 минути 49 секунди, останали през втория период. Той остана с лице надолу върху леда в продължение на няколко минути и не можеше да сложи никаква тежест на крака, тъй като му помогнаха да излезе от леда.

Треньорът Ед Тибурски изглежда не смяташе, че нараняването е сериозно, сравнявайки го с кон Чарли. Но Хенинг, който беше разстроен от съдийството на рефера Стивън Уолком, не беше толкова сигурен.

"Губим Малахов вероятно през останалата част от годината и те дори не получават дузпа", каза Хенинг.

Островитяните бяха призовани за много наказания. Те изиграха всички с изключение на 51 секунди от последните 5:18 от втория период с къси ръце. Когато Брет Линдрос получи пет минути мажор и нарушение в играта, за да намали Крис Пронгър с 1:16 в периода, островитяните поведоха с 3-2. Когато силовата игра приключи, Дарън Търкот, Пат Вербек и Стивън Райс бяха отбелязали гол за китобойците. Такъв беше и Пиер Търджън за островитяните, вторият му гол в играта. И Хартфорд поведе, 5-4.

"Това беше доста слаб призив към Линдрос", каза Хенинг, който използва същото прилагателно, за да опише служебното присъствие над всички. "Беше нелепо. Не беше толкова лошо. Ако ще се обадите на двуминутно нещо, виждам. Не пет минути."

Вторият резултат на Турджън бележи първия път от 18 мача, че островитяните са вкарали над три гола в мач. Но петте гола с мощна игра вързаха най-много, което някога са допускали в дадена игра. И островитяните вече са с 0-7-2 в последните си девет мача.

Още двама за това пътуване. ШЛЯПИ

Центърът ТРАВИС ЗЕЛЕН, затънал в продължителен точкови спад, беше здрава драскотина. . . . Бившият островитянин PAT LaFONTAINE, който излезе от реконструктивна операция на дясното коляно, най-накрая получи разрешение от Бъфало да играе. Лафонтен, който не се е появявал в мач от редовен сезон от 13 ноември 1993 г., вероятно ще направи дългоочакваното си завръщане срещу островитяните в Бъфало в четвъртък вечерта. Запитан преди няколко седмици за завръщането срещу стария си отбор, Лафонтен каза: "Това би било иронично, нали?"